Rodinné fotenie

Fotografovanie rodín preferujem v exteriéry, pretože podľa môjho názoru to pôsobí prirodzenejšie a z pohľadu rodín určite príjemnejšie.

Chcete originálnu spomienku, fotky do rodinného albumu alebo veľký obraz na stenu? Pozrie si moje portfólio a kontaktujte ma.

Chcete mať aj vy pekné spomienky?

Pre spoluprácu ma neváhajte kontaktovať. Ku každému klientovi pristupujem individuálne a určite sa spolu dohodneme na tom najvhodnejšom riešení 🙂
patrik molčan fotograf
Patrik Molčan

Rodinný fotograf

Rodinnú fotografiu považujem za jednu z najemotívnejších v rámci mojej tvorby. Zachytáva totiž významné okamihy rodinného života, to ako deti rastú, pribúdajú noví členovia, trávia sviatky a prežívajú spoločné chvíle. Rodinná fotografia má tú silu vyvolať aj po rokoch silnú emóciu. Uvedomujem si, že význam ktorý mi dovoľuje moja pozícia fotografa zaznamenať ocenia vaše deti po mnohých rokoch, keď sa v spomienkach vrátia k rodinným albumom.

Fotenie v prírode

Pri tvorbe rodinnej fotografie preferujem exteriér. Vnímam to tak, že rodina sa lepšie uvoľní a rodinné fotografie pôsobia prirodzenejšie. Fotografovanie v exteriéri, hlavne s malými deťmi býva plné zážitkov a smiechu. Často sa zabavia rodičia, deti, ale aj ja ako fotograf. Snažím sa zachytiť chvíle prirodzenej hry dieťaťa, naháňanie motýľov, či vyhadzovanie pestrofarebného jesenného lístia.  Pre mňa sú tieto momenty akousi pridanou hodnotou a som nesmierne rád, keď si tieto chvíle moji klienti užívajú. Veď nakoniec, povedzme si rovno, deň fotenia je akási špeciálna udalosť, ktorá sa nekoná bežne. Exteriér mi dáva taktiež príležitosť vytvoriť vždy originálne zábery. Vďaka mojej profesionálnej technike nie som v tvorbe nijak limitovaný.

Môžeme fotiť aj v ateliéri

Pokiaľ Vám nevyhovuje fotenie v exteriéri, budem rád ak navštívite môj ateliér v Brezne. Za nepriaznivého počasia to je ideálna voľba, kde bude Vaša rodinka v teple a suchu. 

Vianočné fotenie

Veľmi osobité a čarovné je práve rodinné vianočné fotenie. Obdobie, keď je každé dieťa v očakávaní a žiaria mu očká. Veľmi emotívne je najmä ak napadne prvý sneh a rodina si pri fotení užíva prvú guľovačku, či stavanie snehuliaka. Miesto fotenia volím podľa požiadaviek rodiny. Vždy navrhnem niekoľko možností a spoloče sa s rodinou dohodneme tak, aby boli spokojné všetky strany. 

Koľko vás to bude stáť?

Cena za profesionálne fotografické služby je vždy individuálna. Rodinné fotenie nevynímajúc. Zahŕňa v sebe náročnosť a špecifickosť priebehu fotenia, celkový čas fotenia, počet fotografií a miesto a vzdialenosť miesta fotenia od ateliéru. 

Ďalším aspektom pri fotení v exteriéri je nepochybne faktor počasia, preto Vám rád pomôžem a poradím s plánovaním fotenia. V prípade zlého počasie vieme samozrejme ostať u mňa v ateliéri alebo prídem za vami domov.

Takisto sa v cene odrážajú nadštandardné požiadavky klienta. V cene rodinného fotenia je už zahrnutý aj čas strávený úpravami vašich fotografií. Výsledok našej práce budú krásne spomienky pre celú Vašu rodinu. Počet fotiek a spôsob odovzdania samozrejme závisí na Vás. V prípade záujmu o cenovú kalkuláciu ma neváhajte kontaktovať.

Už ste vyskúšali rodinné fotenie?

Pokiaľ hľadáte fotografa na rodinné fotenie, veľmi rád zachytím najkrajšie momenty vašeho rodinného života. Som fotograf z Brezna a poskytujem profesionálne fotografické služby na celom Slovensku. Fotenie nie je len moja práca, ale je to hlavne vášeň. Som presvedčený, že len keď človeka práca baví a napĺňa ho, jej výsledok sa môže aspoň malým kúskom priblížiť k dokonalosti. Spolu sa o to môžeme aspoň pokúsiť.