SVADOBNÉ
FOTENIE

Svadobné fotenie je jedným z dôležitých aspektov vášho svadobného dňa. Uvedomujem si, aké je pre Vás dôležité mať krásne spomienky na vašu svadbu a preto nenechávam nič na náhodu. Som mladý, kreatívny a hlavne zodpovedný svadobný fotograf z Brezna. Vďaka mojej profesionálnej technike a rokmi skúseností so svadobným fotením budete mať tú najkrajšiu spomienku na Váš veľký deň.

Na svoju prácu som hrdý a robím ju s úsmevom. Kontaktujte ma!

Ivana Kubejová
Ivana Kubejová
16 Jún 2024
Na našu svadbu sme chceli fotografa, ktorý bude hlavne fotiť hostí a zachytí na fotkách vďaka momentkám tú atmosféru, ktorá tam je. A ak by sa podarilo, tak aj pár záberov našich psov, ktoré tam budú niekde pobehovať. Tie naše „umelecky-romantické" fotky sme chceli rýchlo odbiť, keďže ani jeden z nás si úplne neužíva fotenie. Sme nesmierne radi, že sme si vybrali Patrika! Splnil všetko čo sme od fotografa na svadbe chceli. Na našich svadobných fotkách sa nájde naozaj každý hosť. Objavili sme mnoho vtipných momentiek, u ktorých sme ani nevedeli, že to vôbec Patrik fotí. Romantické fotenie, ktoré sme chceli len tak narýchlo odbiť, sme si nakoniec dosť užili, a máme z neho nádherné fotky! A nakoniec, nie len, že sa podarilo odfotiť našich rozlietaných psov, ale oni občas aj zapózovali a tie fotky sú naozaj veľmi podarené. Patrikovi veľmi krásne ďakujeme za jeho prácu a profesionalitu. Odporúčame všetkými desiatimi.! 🙂
Ing. Katarína Mesarkinová
Ing. Katarína Mesarkinová
11 Jún 2024
Neviem najisť iné slova, ako slova vďaky. Bola som maximálne spokojná s prístupom a ešte viac s fotkami. Pred svadbou sme mali s p. Fotografom stretnutie kde sme si ujasnili predstavy o svadobných fotkách. Najvačšia topka sú pre mňa párty foto ❤️. Vyhotovenie bolo ani nie do 3 týždňou. Tešim sa na posvadobné fotenie v tropických skleníkoch 😀.. keby sa mám rozhodnúť znova vyberiem si ho aj ďalšich 100x
Luboš Polák
Luboš Polák
25 Apríl 2024
Ďakujeme Patrikovi za krásne fotky, na ktorých zachytil tie najlepšie momenty vystihujúce našu lásku a šťastie. Patrik je skutočný profesionál a pracovalo sa nám s ním v najväčšej pohode. Určite s mojou ženou doporučujeme a garantujeme krásne fotky, na ktoré budete mať tie najkrajšie spomienky.
Katrina Brozmanova
Katrina Brozmanova
22 Február 2024
Už dávno som vedela, že keď príde tento deň, chcem, aby ho zvečnil práve tento do slova Pán Fotograf! Milý, profesionálny, ochotný a naozaj flexibilný. Výsledok hovorí sám za seba - krásne fotky vo voňavej krabičke. Veľká spokojnosť, ďakujeme ☺️ K+T
Veronika Peťková
Veronika Peťková
19 Október 2023
Ďakujeme Patrikovi za krásne fotky 😉 Veľmi profesionálny, spoľahlivý, ľudský fotograf ktorý vás povedie celým fotením bez stresu a dobrou náladou. Počas svadby vie zachytiť všetky momenty a každý z hostí si nájde fotku či už z parketu alebo s novomanželmi. Odporúčame všetkými 10-timi 😉
Miroslava Lunterová
Miroslava Lunterová
5 Október 2023
Patrik je nielen skvelý fotograf ale aj človek s priateľským prístupom. Vždy bol na správnom mieste a zachytil všetky dôležité okamihy našej svadby. S fotkami sme veľmi spokojní a sme milo prekvapení z rýchleho doručenia všetkých fotiek. 🥰 Odporúčame, krásna práca 👌
Kristina Geciova
Kristina Geciova
2 Október 2023
Na Patrika som narazila náhodou na internete a s jeho prácou som veľmi spokojná. Ústretový, nápaditý a čo sa týka vyhotovenia, resp. úpravy a zaslania fotografií veľmi rýchly. Vrelo odporúčam. 👍
Lucia Ďuricová
Lucia Ďuricová
16 September 2023
Chceme sa Patrikovi poďakovať za ľudský a profesionálny prístup. Počas obradu a svadobnej hostiny bol vždy na správnom mieste a zachytil všetky dôležité momenty. Mal skvelé nápady a pomôcky pre párové fotografie. Vyzeráme lepšie na fotkách ako v skutočnosti 🙂
Marcel Sekereš
Marcel Sekereš
30 August 2023
Profesionálny prístup, absolútne uvoľnená atmosféra, krásny výsledok a navyše v krátkom čase. Odporúčame všetkým 🙂
Adriana Baloghova
Adriana Baloghova
5 August 2023
Ďakujeme krásne za skvelé fotky a milý, priateľský prístup počas fotenia. Patrik sa vie postarať o uvoľnenú atmosféru, ktorá sa odrazí na finálnych fotkách a dokáže perfektne zachytiť emócie a nejakým zázrakom je vždy tam,kde sa niečo deje 😁 ďakujeme veľmi pekne za krásne zachytené spomienky ❤️

katka & tomáš

Čierny Balog – Vydrovo

veronika & sergej

Sky Bar Brezno & Slovenská Ľupča

mirka & jano

Hronsek & Sliač

Dominika & michal

Banská Bystrica

adriana & mário

Stodola – Penzión na Ráztočnom

andrea & peter

Banská Bystrica

Linda & marcel

Stodola Pohanské 

radana & filip

Hotel Zerrenpach Osrblie 

beba & peter

Zvolenská Slatina

peťka & maťo

Banská Bystrica

livka & tomáš

Tále

Katka & matej

Hotel Zerrenpach Osrblie 

anička & tibor

Vodný zámok Hronsek

Janka & Tomáš

Polomka x Kráľova Hoľa

Nie som len svadobný fotograf, som fotograf emócií

Emócia nie je nikdy taká silná, ako keď sa dívame na fotografiu, ktorá ju zachytáva vo svojej dokonalej podobe a čistote. Svadby sú nimi doslova nabité – od napätia, cez plač, smiech až po bláznivú zábavu na parkete. Môj objektív musí zachytiť všetko, vo svojej najreálnejšej podobe.

Svadobné párové fotenie s obrúčkami
Svadobný fotograf Patrik Molčan

Každý pár je niečím iný a výnimočný

Nefotím ako cez „kopirák”, ale ku každej dvojici pristupujem individuálne. Spoza objektívu objavujem vašu osobnosť, hľadám to, čo vás vystihuje. Dôležité je zachytiť to tak, aby ste boli obaja rovnako spokojní. Zo svadobných fotografií musí byť jasné, že vy a vaša polovička ste hlavnými postavami tohto „filmu“ – je to váš deň, a nikoho iného.

Najväčšiu radosť zažívam, keď si mladomanželia prezerajú svadobné fotky a ja sledujem ich emócie šťastia. Rovnako tak sa teším, keď mi volajú a ďakujú mi za krásne spomienky. To sú momenty na nezaplatenie.

Svadobné fotenie musí byť elegantné, ale aj originálne

To, čo vo svadobnom fotoalbume rozhodne nemá svoje miesto, sú gýčové a nekvalitné fotky. Dôležitá je pre mňa počas svadobného fotenia nielen kompozícia a správne svetlo, ale aj kreativita. Svadobné fotografie musia mať eleganciu a úroveň, ale aj nápad, dušu. Mali by byť autentické, intímne a nežné, a zároveň nadčasové, aby ich mohli obdivovať ešte vaše vnúčatá. Strojenosť patrí do občianskeho preukazu.

Prioritou pre mňa je, aby sa mladomanželia cítili pred objektívom prirodzene, nenútene a aby si to predovšetkým užili. Príprava svadby je sama osebe dosť stresujúca, v „deň D” by ste preto už nemali nič riešiť, len si to užiť a mať dôveru, že o pekné fotky bude postarané.

Párové svadobné fotenie pri západe slnka
Svadobné fotenie v noci

Predstavy svadobčanov sú pre mňa alfou a omegou

S tým súvisí aj moja flexibilita a schopnosť prispôsobiť sa akýmkoľvek vašim požiadavkám. Nič nenechávam na náhodu a konzultujem s vami všetko – od závoja, cez priestor až po samotný svadobný program.

Komunikácia s klientom sa nekončí len objednávkou a svadobným fotením. Od rezervovania termínu až po svadobný deň si píšeme, telefonujeme a priebežne konzultujeme všetko, čo klienta zaujíma. Som rád, keď mi na konkrétnych fotografiách ukážete, akú máte predstavu – vždy sa snažím trafiť do vášho vysnívaného štýlu.

Samozrejme, svadobné fotografie musia byť komplexné, a tak je dôležité, aby ste mali pekné spomienky aj na vašich najbližších, ktorí tento sviatočný deň oslavujú s vami. Svoj význam majú tiež detaily, ktoré dotvárajú celú atmosféru – obrúčky, torta, svadobná kytica.

Svadobné fotenie (aj) v daždi

A čo keď začne pršať? Nočná mora každej nevesty môže byť v skutočnosti krásnym dobrodružstvom. K dispozícii mám priehľadné dáždniky, vďaka ktorým ostanete v suchu. Zlé počasie môže byť aj veľkou výhodou – dážď, sneh či vietor sa vám postarajú o dramatické fotografie, ktorými sa zaručene odlíšite. Ak však po takomto „adrenalíne” netúžite, spoločne sa môžeme dohodnúť (vopred alebo priamo na mieste) na alternatívnom priestore v interiéri.

Svadobné fotenie v daždi
Svadobné fotenie na zámku

Lokalita a cena svadobného fotenia

Poskytujem dva cenové balíky – Mini a Full. Oba zaručujú vysokú kvalitu za rozumnú cenu. Výška ceny sa odvíja od rozsahu poskytovaných služieb a počtu hodín svadobného fotenia. Viac sa o službách aj postupe mojej práce sa dočítate vo FAQ.

Ako svadobný fotograf pôsobím na celom Slovensku, avšak najčastejšie fotím v okolí Brezna, Banskej Bystrice či Horehronia. Neváhajte ma kontaktovať. Rád vám poradím v akýchkoľvek otázkach, vysvetlím vám postupy mojej práce a ukážem moje portfólio.

Ak hľadáte zaujímavé tipy a inšpirácie, určite zavítajte na môj blog, kde pravidelne píšem o aktuálnych trendoch a novinkách.

Hľadáte svadobného fotografa?

Pre spoluprácu ma neváhajte kontaktovať. Ku každému klientovi pristupujem individuálne a určite sa spolu dohodneme na tom najvhodnejšom riešení 🙂
patrik molčan fotograf
Patrik Molčan