Svadobný program: originálne spôsoby, akými zabavíte vašich hostí 

svadobný program

Najdôležitejšou časťou svadby je svadobný obrad. Počas neho novomanželia zložia sľub večnej lásky. Po ňom nasleduje hostina spojená s chvíľami nabitými hudbou, tancom a zábavou. 

Čo je na svadbe najdôležitejšie? Verte či nie, hostia budú ešte dlho spomínať nielen na chutné jedlo, ale aj na svadobný program. Nepodceňte to a venujte dostatok pozornosti jeho príprave. Čo je dôležité? 

Hudba

Jednou z prvých vecí, ktorú dvojice pred svadbou riešia v rámci svadobných príprav, je hudba. Je na vás, či uprednostníte kapelu, alebo stavíte na dídžeja. Kapela vytvorí na svadbe vynikajúcu atmosféru, dokáže rozospievať svadobčanov, avšak má obmedzený repertoár. Naopak, dídžej zahrá skladbu, o akú si poviete. Dopredu si pripravte playlist nielen s vašimi obľúbenými piesňami, ale i s hitovkami pre mladšie a staršie generácie. 

Medzi žiadané skladby na prvý tanec patria napríklad A thousand years od Christiny Perry, Caʼnt help falling in love od Elvisa Presleyho, From this moment on od Shania Twain. Taktiež skladba Marry You od Bruna Marsa nevynechá takmer žiadnu svadobnú zábavu posledných pár rokov.

svadobný program cimbalka na svadbe

Spomienky z fotokútika 

Program na svadbu sa nezaobíde bez fotokútika. Hostia si pri fotení užijú viac zábavy a na pamiatku im zostanú originálne fotky. Jediné, čo na túto časť programu potrebujete, je charizmatický fotograf so skúsenosťami. Ten sa s radosťou postará o zhotovenie fotografií, rôzne rekvizity či kartičky s vtipnými hláškami. Dokonca vám vytvorí nezabudnuteľné spomienky na váš svadobný deň.

Tombola

Všetci radi dostávajú darčeky. Ak si ich odnesú zo svadby spolu s fúrou zážitkov a výslužkou, ešte lepšie. Doprajte svojim svadobným hosťom túto radosť. Súčasťou tomboly môžu byť hodnotné výhry, praktické maličkosti alebo vtipné drobnosti. 

V prípade, že vám ide najmä o zábavu, uprednostnite tretiu možnosť, teda vtipné drobnosti. Zapojte fantáziu a ponúknite hosťom safari v podobe vstupného do neďalekej zoologickej záhrady, alebo dovolenku na malte reprezentovanú dvomi vrecami cementu alebo montérkami. 

Starejší 

Svadba bez starejšieho je aj v dnešnej dobe pre mnohých nepredstaviteľná. Práve starejší je kľúčovou ingredienciou pre koordinovanú, tradíciami popretkávanú svadbu plnú nefalšovenej zábavy. Skúsený a spoľahlivý starejší si poradí s organizačnými detailmi tradičnej i modernej svadby. Okrem toho sa zúčastňuje odobierky či čepčenia. 

starejší na svadbu

Prezentácia fotografií novomanželov

Ukážte svojim svadobným hosťom zo svojho života viac. Pripravte si pre nich prezentáciu fotografií od narodenia až po obdobie vášho vzťahu. Aj týmto spôsobom im dáte najavo, že túžite po tom, aby sa na vašej svadbe cítili príjemne. 

Špeciálny hosť

Svadobný program môže zahŕňať vystúpenie kúzelníka, komika, známeho moderátora, tanečného alebo folklórneho súboru, ktorý sa postará o tradície. Snažte sa nájsť kompromis medzi vašimi preferenciami a želaniami svadobčanov.

Svadobné hry 

Obľúbenou súčasťou svadobných hier sú rôzne kvízy pre novomanželov alebo svadobných hostí. Na základe nich zistia, čo všetko o sebe (ne)vedia. Sálu rozosmeje aj metlový tanec alebo hry s balónmi. Fantázii sa v tomto smere medze nekladú.

Medzi obľúbené a vždy zábavné svadobné hry patrí napríklad kvíz, ktorý prezradí, ako dobre sa novomanželia navzájom poznajú. Ako na to? Manželia sa k sebe otočia chrbtom a vymenia si jednu topánku. Moderátor im kladie otázky a oni odpovedajú tak, ako uznajú za vhodné. Ak otázka znie, že kto lepšie varí a skutočnosť je taká, že muž, potom by mali obaja zdvihnúť mužskú topánku. Samozrejme, čím zaujímavejšie otázky moderátor zvolí, tým je zábava väčšia.

svadobná hra novomanželský kvíz

Karaoke, alebo whiskey?

A prečo nie oboje? Ak vám je hudba blízka a máte dostatok odvahy zaspievať si duet so svojou polovičkou, urobte to. Rozpútate tak divoké karaoke s rodinou.

I pre pánov si môžete prichystať program na svadbu v podobe ochutnávky whiskey z rôznych kútov sveta. Doplniť ju môžete sprievodnou brožúrou plnou zaujímavostí a kubánskymi cigarami.

Je to vaša svadba. Urobte ju podľa svojich predstáv

Svadbu zažijete raz za život. Vychutnajte si ju so všetkým, čo k nej patrí. Naplánovať originálnu svadbu je náročný no zároveň krásny proces. Pri voľbe svadobného programu vezmite do úvahy želania svojich hostí, ale najdôležitejšie je, aby ste boli spokojní vy. Či už do programu zapojíte ohňostroj, nacvičenú choreografiu svadobného tanca, alebo klasické hádzanie svadobnej kytice, nezabudnite si váš deň užiť naplno. Je to váš deň!

O mne

Ahojte! Som svadobný fotograf Patrik Molčan, pochádzam z Brezna a pravidelne vám budem prinášať rady a tipy pre plánovanie vašej svadby.

Najnovšie články

Sledujte ma na Facebooku

Hľadáte svadobného fotografa?

Pre spoluprácu ma neváhajte kontaktovať. Ku každému klientovi pristupujem individuálne a určite sa spolu dohodneme na tom najvhodnejšom riešení :)
patrik molčan fotograf
Patrik Molčan