Ako si vybrať tie najlepšie svadobné šaty? [Kompletný návod]

Ako si vybrať svadobné šaty

Módne trendy sa neustále menia, a to platí aj vo svete svadobnej módy. Nové módne trendy neobišli ani svadobné šaty, ktoré sú dostupné v nespočetnom množstve dizajnov, strihov a v rôznych farebných prevedeniach. Výber svadobných šiat nie je jednoduchý, preto by ste mali mať pripravených niekoľko záchytných bodov, ktoré vám pri ich výbere pomôžu. V dnešnom článku sme pre vás pripravili praktické rady, vďaka ktorým bude výber vašich svadobných šiat podstatne jednoduchší.

Urobte si prehľad o ponuke svadobných šiat

Pred návštevou svadobných salónov si urobte prehľad o druhoch svadobných šiat a upresnite vaše predstavy. Neodporúčame vám návštevu salónu bez toho, aby ste mali vykreslenú aspoň približnú predstavu o vašich vytúžených svadobných šatách. Dôvod je ten, že vo svadobných salónoch nájdete desiatky rôznych dizajnov šiat a môže sa stať, že z takej širokej ponuky budete zmätená a vhodné šaty si tak nebudete vedieť vybrať. Ak však do salónu prídete s predstavou o tom, aké šaty hľadáte, ušetríte veľké množstvo času, ako aj energie a stresu. Aspoň niekoľko dní pred návštevou svadobného salónu si urobte zbežný prehľad o dizajnoch, strihoch a zdobení šiat, ktoré s vami rezonujú. Môžete sa inšpirovať na internete, Pintereste, alebo sa pozrite na moje portfólio. Uložte si obrázky šiat, ktoré sa vám páčia a majte ich počas skúšania rôznych modelov na očiach.

Svadobné šaty

Svadobné šaty nakupujte cez týždeň

Mnohé nevesty sa venujú výberu svadobných šiat najmä počas voľných dní – teda počas víkendov. Svadobné salóny sú preto počas týchto dní vyťažené a preplnené. Najlepšie urobíte, ak si zoberiete voľno počas pracovného dňa, kedy vám bude môcť personál salónu venovať maximálnu pozornosť. Výber šiat tak bude príjemnejší a komfortnejší. Odporúčame vám začať s výberom už od skorého rána, vďaka čomu stihnete navštíviť čo najväčšie množstvo svadobných salónov.

Odfoťte sa vo vašich favoritoch

V deň návštevy svadobných salónov si vyskúšate nespočetne veľké množstvo svadobných šiat. Nemáte tak šancu udržať si prehľad o vašich favoritoch – o dva dni už si nebudete pamätať väčšinu modelov. Urobte si teda fotku v každých šatách, o ktorých budete mať pocit, že sú tie pravé. Takýmto spôsobom budete mať skvelé podklady pre výber šiat, ktoré môžete zdieľať s rodinou a vašimi priateľmi, vďaka čomu vám budú môcť poradiť. Navyše budete mať množstvo spomienok zachytených na fotkách, ku ktorým sa budete môcť vrátiť aj o niekoľko rokov.

Prehodnoťte spoločnosť

Výber tých správnych svadobných šiat je náročná záležitosť, preto si ju neskomplikujte výberom nevhodných ľudí, ktorí vám budú asistovať. Zvoľte si osobu, ktorá k vám bude úprimná a zároveň vám praje len to dobré. V spoločnosti dobrej kamarátky sa vám bude nakupovať najlepšie. Z výberu šiat môžete urobiť deň plný zábavy a dobrej atmosféry, čo sa pozitívne odrazí aj na výsledku v podobe vhodne zvolených svadobných šiat.

svadobné šaty

Svadobné šaty nemusia byť len biele

To, že svadobné šaty musia byť biele, už dávno neplatí. V súčasnosti sa ich farbe medze nekladú. Ak vám nevyhovuje biela farba, pokojne siahnite po živších farebných tónoch – nebojte sa napríklad jemnej modrej, staroružovej alebo krémovej. Fantázii sa medze nekladú, preto pokojne experimentujte a zamerajte sa najmä na to, aby ste sa vo vašom svadobnom outfite cítili komfortne a krásne.

Svadobné šaty skúšajte s opätkami

Ak si na svadbu plánujete obuť opätky, myslite na to už pri výbere svadobných šiat. V prípade, že svadobné topánky ešte nemáte k dispozícii, na skúšku šiat si prineste aspoň lodičky v podobnej výške vašim svadobným topánkam. Budete tak mať istotu, že tesne pred svadbou nebude potrebné skracovať vaše svadobné šaty.


Záver

V neposlednom rade je potrebné podotknúť, aby ste sa počas výberu svadobných šiat uvoľnili. Šaty sú dôležitým prvkom každej nevesty, no nie sú tou najpodstatnejšou súčasťou svadby. Spomienky na váš veľký deň, ktorý ste zdieľali s rodinou a priateľmi, pre vás budú omnoho podstatnejšie než pochybnosti o tom, či ste si zvolili vhodné svadobné šaty. Sústreďte sa najmä na to, aby ste sa vo vašich šatách cítili krásne a podohlne – ak sa tak budeet cítiť, môžete si byť istá, že sa to pozitívne odrazí aj na vašom výzore.

O mne

Ahojte! Som svadobný fotograf Patrik Molčan, pochádzam z Brezna a pravidelne vám budem prinášať rady a tipy pre plánovanie vašej svadby.

Najnovšie články

Sledujte ma na Facebooku

Hľadáte svadobného fotografa?

Pre spoluprácu ma neváhajte kontaktovať. Ku každému klientovi pristupujem individuálne a určite sa spolu dohodneme na tom najvhodnejšom riešení :)
patrik molčan fotograf
Patrik Molčan