Ako si vybrať účes na svadbu krok za krokom

Neviete, ako si vybrať vhodný účes na svadbu? Dbajte na to, aby ste si zvolili účes, ktorý bude ladiť k vášmu svadobnému outfitu a zároveň bude praktický a odolný.

Mnoho neviest sa sústredí na výber vhodných svadobných šiat, no treba mať na pamäti aj to, že výber vhodného svadobného účesu je takmer rovnako podstatný. Významnou súčasťou prípravy nevesty na svadbu je správnych šiat, make-upu, svadobných topánok a v neposlednom rade aj  účes na svadbu. To platí v prípade nielen žien, ale aj mužov. Výber svadobného účesu je však pre dámy podstatne náročnejší, keďže k dispozícii je nespočetné množstvo variácií rôznych účesov. V dnešnom článku vám prezradíme všetko, čo potrebujete vedieť pre to, aby ste si vybrali účes na svadbu, ktorý pre vás bude ideálny.

Prečítajte si aj: Nezabudnuteľná rozlúčka so slobodou: Ako ju zorganizovať?

Účes na svadbu – koruna krásy nevesty

Väčšina pozornosti bude, samozrejme, najmä na neveste. Plánovanie účesu pre nevestu je preto kapitola sama o sebe. Niektoré dámy siahajú po možnosti viacnásobnej zmeny účesu počas svadobného dňa – dôvody sú prevažne tie, že niektoré účesy nie sú odolné, a tak je potrebná ich úprava, prípadne úplná zmena. Samozrejme, najpraktickejšie je vybrať si jeden účes, ktorý vám vydrží celý svadobný deň a celú noc, vďaka čomu ušetríte množstvo času, starostí a peňazí za vlasovú dizajnérku.

Výber správneho účesu na svadbu je rovnako dôležitý ako výber svadobných šiat, doplnkov a vizáže. Dbajte na to, aby ste si zvolili účes na svadbu, ktorý vám bude vyhovovať vo všetkých ohľadoch, vďaka čomu sa budete na svadbe cítiť komfortne a atraktívne.

Postup výberu ideálneho účesu na svadbu

 • V prvom rade si vyberte správneho kaderníka alebo kaderníčku. O radu môžete poprosiť svoje kamarátky, prípadne sa môžete poradiť s vaším svadobným agentom, alebo oslovte vašu overenú kaderníčku, ktorej dôverujete a ktorá sa o vaše vlasy stará už dlhší čas.

 • Začnite hľadať inšpiráciu včas. Vyhľadajte si účesy (napr. na Pintereste, vo svadobných časopisoch, alebo na webových stránkach), ktoré sa budú elegantne dopĺňať s vašimi šatami. Nezabudnite zobrať do úvahy aj typ vašich vlasov a vašej tvar tváre. Odporúčame vám uložiť si všetky účesy, ktoré sa vám páčia, na nástenku na Pintereste, prípadne do vyhradenej zložky v galérii a následne ich predstaviť vašej kaderníčke. Ak nemáte priestor na hľadanie rôznych inšpirácií, požiadajte o radu vami vybraného kaderníka, ktorý vie určiť, čo vám bude najviac svedčiť.

 • Naplánujte si skúšku svadobného účesu. Dohodnite si stretnutie s vybranou kaderníčkou, počas ktorej si vyskúšate hneď niekoľko alternatív a vyberiete si tú, ktorá vám svedčí najviac. Na túto skúšku by ste si mali priniesť fotografie svojich svadobných šiat a všetky doplnky, ktoré plánujete mať na sebe, aby ste vašej kaderníčke predstavili kompletný vzhľad, ktorý je vo vašich predstavách.

 • Počas celej skúšky účesu otvorene komunikujte s kaderníčkou o tom, čo preferujete. Ak nemáte presnú predstavu o účese, nechajte sa viesť kaderníčkou, ktorá má bohaté skúsenosti. Je však mimoriadne dôležité, aby ste na záver vyjadrili svoj úprimný názor na účes. Ak s účesom nie ste stotožnená, povedzte to na rovinu a hľadajte ďalšie alternatívy. To isté platí aj pre výber kaderníčky. Ak vám nevyhovuje, siahnite po inej odborníčke, ktorej práca s vami bude rezonovať.

 • Skúšku účesu si naplánujte v časovom horizonte minimálne mesiac alebo dva pred svadbou. Budete tak mať dostatok času v prípade, že bude potrebné vykonať zmeny, akými sú napríklad zmena kaderníčky alebo štýlu účesu. Dbajte na to, aby ste boli s vašim účesom na svadbu maximálne spokojná, keďže bude zvečnený na fotografiách od vášho svadobného fotografa.

Výber správneho účesu na svadbu je rovnako dôležitý ako výber svadobných šiat, doplnkov a vizáže. Dbajte na to, aby ste si zvolili účes na svadbu, ktorý vám bude vyhovovať vo všetkých ohľadoch, vďaka čomu sa budete na svadbe cítiť komfortne a atraktívne.

Aké doplnky zvoliť na účes na svadbu

Pri výbere doplnkov na účes na svadbu majú dámy široký výber – od závojov, cez ozdobné sponky až po rôzne perly a kamienky. Mnoho neviest si praje, aby bol súčasťou ich svadobného účesu svadobný závoj. Odhalenie nevesty spoza závoja je významnou súčasťou svadobného obradu,ktorú si niektoré nevesty nechcú nechať ujsť. Závoj je navyše elegantným doplnkom, ktorý sa postará o jedinečný účes na svadbu. Závoje sú dostupné v rôznych dĺžkach, dizajnoch a s rôznymi ozdobami, vrátane čipky, kamienkov, perlí a výšiviek.

Mimoriadne obľúbenou a modernou ozdobou pre svadobný účes je aj korunka. Ak sa na svadbe chcete cítiť ako princezná, voľba vášho svadobného účesu je jednoznačná. Svadobné korunky do vlasov sú decentné, vďaka čomu pôsobia ako elegantný doplnok, ktorý vášmu svadobnému účesu dodá romantický nádych. Variácií účesov so svadobnou korunkou je niekoľko – môžete si zvoliť polorozpustené, zapletené, alebo voľne rozpustené, jemne natočené vlasy.

Jednou z mimoriadne obľúbených možností sú ozdobné sponky do vlasov, ktoré vyčarujú jedinečný účes s každým typom vlasov. Či už máte krátke alebo dlhé vlasy, ozdobné sponky pre vás budú v každom prípade vhodnou voľbou. Obľúbenými účesmi sú vypnuté vlasy, ktoré sú zdobené sponkami, prípadne polorozpustené vlasy, ktoré sú v okolí hlavy zdobené sponkami a na ich spodku jemne natočené.

Výber správneho účesu na svadbu je rovnako dôležitý ako výber svadobných šiat, doplnkov a vizáže. Dbajte na to, aby ste si zvolili účes na svadbu, ktorý vám bude vyhovovať vo všetkých ohľadoch, vďaka čomu sa budete na svadbe cítiť komfortne a atraktívne.

Na čo treba prihliadať pri výbere účesu na svadbu?

 • Osobný štýl nevesty: účes na svadbu by mal odrážať osobný štýl a preferencie.
 • Svadobná téma: svadobný účes by mal ladiť s celkovou témou a atmosférou svadby
 • Tvar tváre: pri výbere účesu je vždy dobré zvážiť tvar vašej tváre. Niektoré účesy vyhovujú iným tvarom tváre viac ako iné. Preto si vyberte ten, ktorý na vás najviac vynikne.
 • Typ a štruktúra vlasov: ak nepoznáte svoj typ a štruktúru vlasov, poraďte sa o tom so svojou kaderníčkou. Po zistení typu vašich vlasov budete vedieť, aký účes je pre ne ideálny.
 • Pohodlie a praktickosť: účes si zvoľte aj z hľadiska pohodlia a odolnosti. Účes, ktorý si vyberiete, budete mať niekoľko hodín, preto je dôležité, aby bol pohodlný a odolal akýmkoľvek poveternostným podmienkam a aktivitám.
 • Cenová úroveň: účes na svadbu si môžete zvoliť aj na základe jeho ceny. O všeobecnosti platí, že čím je účes komplikovanejší, tým bude jeho cena vyššia.

Záver

Výber správneho účesu na svadbu je rovnako dôležitý ako výber svadobných šiat, doplnkov a vizáže. Dbajte na to, aby ste si zvolili účes, ktorý vám bude vyhovovať vo všetkých ohľadoch, vďaka čomu sa budete na svadbe cítiť komfortne a atraktívne. Pri výbere účesu na svadbu sa nezabudnite inšpirovať tipmi z tohto článku.

O mne

Ahojte! Som svadobný fotograf Patrik Molčan, pochádzam z Brezna a pravidelne vám budem prinášať rady a tipy pre plánovanie vašej svadby.

Najnovšie články

Sledujte ma na Facebooku

Hľadáte svadobného fotografa?

Pre spoluprácu ma neváhajte kontaktovať. Ku každému klientovi pristupujem individuálne a určite sa spolu dohodneme na tom najvhodnejšom riešení :)
patrik molčan fotograf
Patrik Molčan